ماساژ سوئدی ، ماساژ یومیهو ، ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو ، ماساژ رفلکسولوژی ، کشش PNF
گزارش شکایات | ثبت نام در سایت
ورود به سایت

ماساژ سوئدی


 ماساژ سوئدی

بر اساس آناتومی و فیزیولوژی توسط یک فیزیولوژیست سوئدی، هنریک لینگ (۱۷۷۶-۱۸۳۹) با نام “پزشکی ژیمناستیک” ابداع شد. پزشکی ژیمناستیک شامل حرکات انجام شده توسط درمانگر بود که در دانشگاه استکهلم به ثبت رسید.

ماساژ سوئدی به عنوان “جنبش سوئدی درمان” در اروپا شناخته شده و در سال ۱۸۵۸ به ایالات متحده آمد. امروز این ماساژ را به عنوان ماساژ سوئدی می شناسند که پایه و اساس انواع دیگر ماساژهاي غربی، از جمله ماساژ ورزشی، ماساژ بافت عمیق و ماساژ آروماتراپی است.

روش مدرن از ماساژ سوئدی از طریق مطالعه بر روی فیزیولوژی، ژیمناستیک و بااقتباس ازتکنیک های ماساژ چین، مصر، یونان و روم ساخته شده است.

ماساژ شامل نوازش ، ورز دادن، فشار، اصطکاک، ضربه زدن و تکان دادن با دست است كه تكنيك ها توسط روغن روي بدن اجرا مي گردد. ماساژ سوئدی فراتر از آرامش می رود. ماساژ سوئدی فوق العاده مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون، کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون، انعطاف پذیری بدن و کاهش تنش است.

از روش سوئدی برای انرژی بخشی و ازبین بردن خستگی افراد استفاده زیادی می شود. ماساژ سوئدی، سطحی است و بافت رویی پوست بدن را درگیر می کند و به همین خاطر هم می تواند تاثیرات خوبی روی زیبایی پوست داشته باشد. درگیرکردن خفیف ماهیچه ها و مفاصل نیز یکی دیگر از هدایای ماساژ سوئدی، به کسانی است که این روش را به بقیه روش ها ترجیح می دهند

ماساژشامل مالش طولانی و با فشار، مالیدن، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست است. ماساژسوئدی فراتر از آرامش می رود. ماساژ سوئدی فوق العاده مفید برای افزایش سطح اکسیژن در خون،کاهش سموم عضلات، بهبود گردش خون،انعطاف پذیری بدن وکاهش تنش است.

مطالعه انجام شده توسط مرکز ملی طب مکمل و جایگزین، که درنیویورک تایمزبه چاپ رسید، نشان داد که افرادی که ۴۵ دقیقه ماساژ سوئدی دریافت می کنند،  کاهش قابل توجهی درسطح هورمون استرس، کورتیزول آنها ایجاد می شود، و همچنین تولید آرژینین و… که می تواند منجر به افزایش کورتیزول شود، را در بدن آنها در پی دارد.
همچنین ماساژ سوئدی می تواند درافزایش تعداد لنفوسیت ها، که گلبولهای سفید خون هستند و بخشی ازسیستم ایمنی بدن می باشند، کمک کند.ماساژ سوئدی با استفاده ازپنج حرکت پایه ، افزایش گردش خون را به همراه دارد. درمانگربا استفاده از فشار محکم اما ملایم، با کمک روغن که اصطکاک را کاهش می دهد، برای فشرده سازی و شل شدن عضلات، و درجهت جریان خون،حرکات خود را انجام میدهد.

تکنیک های ماساژ سوئدی

در ماساژ سوئدی از روغن های گیاهی و کرم های مخصوص ماساژ سوئدی استفاده می شود. در طول این ماساژ, ماساژور با حرکات کششی، فشاری, لرزشی و اعمال تکنیک های متعدد دورانی, زیگزاگی و ضربه ای را با هدف افزایش اکسیژن موجود در خون و دفع سموم از عضلات به سمت قلب اعمال می نماید.

فوائد ماساژ سوئدی

برای آرامش و بهبود گردش خون
ماساژ سوئدی برای رفع درد
ماساژ برای رفع کوفتگی عضلات، ‌پیشگیری از افسردگی و عصبانیت
ماساژ سوئدی می تواند در شرایط فیزیکی متنوع دیگری ، به شما کمک برساند،‌ این فواید شامل کاهش بافت اثر زخم (با دستکاری کردن فیبر جای زخم) می شود،‌ و به بافت باقی مانده بر روی پوست اجازه می دهد که دوباره جذب پوست شود.

علاوه بر آن، ماساژ بر روی دستگاه لنفاوی نیز موثر است، طوری که ضربات طولانی ماساژور مواد موجود در مجاری لنفاوی را به قسمت های خالی مجاری حرکت می دهد. از دیگر مزیت های ماساژ سوئدی بهبود شرایط دستگاه گوارش به خصوص ناراحتی معده است.

حرکات اصلی ماساژسوئدی عبارتند از:

⦁ افلوراژ: مالشهای طولانی و با کف دو دست
⦁ فشار: شل شدن عضلات و افزایش گردش خون
⦁ ضربه: با کف دست و انگشتان تحریک عضلات ورفع تنش
⦁ لرزش: بااستفاده ازدست یا یک دستگاه برای ایجاد حرکت سریع که باعث شل و آرام شدن عضلات میشود.
⦁ اصطکاک: با فشار، سریع، به صورت حرکت دایره ای معمولا به آزادی گره های عضلانی انجام می شود.
⦁ خم شدن و کشش نیزممکن است مورد استفاده قرار گیرد برای استراحت مفاصل.

موارد منع ماساژ سوئدی

دیسک کمر- دیسک گردن- آرتروز- پوکی استخوان- افراد مسن – خانم های باردار – بیماران سرطانی

رانا اسپا با سالنی مجهز و با ماساژ تراپیست های بسیار حرفه ای ، شما را به سالن ماساژ رانا برای ماساژ سوئدی دعوت می کند. با ما تماس حاصل فرمایید.