تخفیف ماساژ ( هر 3 ماساژ یک ماساژ رایگان ) ،ماساژ سوئدی ، ماساژ یومیهو ، ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو
گزارش شکایات | ثبت نام در سایت
ورود به سایت

ماساژ روسی


ماساژ روسی چیست ؟

ماساژ روسی ، ماساژ ورزشی روسی نیز نامیده میشود، زیرا اکثر تکنیک های ماساژ روسی شبیه روش های ماساژ ورزشی هستند ، اما حرکات آنها آرام تر و نرمتر است. علاوه بر این،  بر استفاده از اصطکاک برای تولید گرما در بدن تمرکز دارد و معمولا ماساژور از ترکیبی از اصطکاک و گرما با ارتعاش، برای کاهش درد و سفتی عضلات و همچنین کاهش استرس ذهنی استفاده می کند.

این ماساژ ممکن است در ترکیب با سایر اقدامات پزشکی برای درمان بیماری، وضعیت یا آسیب خاص انجام شود.

 

ماساژ کلاسیک روسی

در رسته ماساژ های اروپایی (کلاسیک) و جزء ماساژهاي غربي یا اصطلاحاً وِسترن ماساژ جای می گیرد. باتوجه به سوابق تاریخی و اسناد موجود، از ماساژ غربی بمنظور تکمیل درمان در کنار پزشکی نوین استفاده می شد و به همین منظور برخلاف ماساژهای شرقی که مباحث انرژیکی را مبنا قرار داده اند در این سبک توجه زیادی به اصول بیومکانیکی و ارگونومیکی شده است.

در این نوع ماساژ  توجه زیادی به مباحث آناتومیکی، فیزیولوژیکی شده است و تکنیک ها با تنوع بسیار بر اساس مسیر و جهت تارهای عضلانی و سیستم لنفاوی بدن طراحی شده است.

اين ماساژ نيز با روغن روي بدن انجام شده و تكنيك ها شامل نوازشي، مالشي، فشاري، مشت و مال، ضربه اي و لرزشي مي باشد.

فوائد ماساژ روسی

⦁ گردش خون را بهبود می دهد
⦁ بر کیفیت تنفس و هضم تأثیر می گذارد
⦁ دردهای عضلانی ورزشکاران را بهبود می بخشد
⦁ به بهبود نشانه های بیماری پوست، اختلالات خون و درد های حاد معده کمک می کند
⦁ برای بازسازی، تقویت و التیام همزمان روح و جسم موثر است
⦁ باعث ایجاد گرما در مفاصل و عضلات شده و در نتیجه تولید اندورفین در بدن را تحریک می کند
⦁ عملکرد سیستم لنفاوی عصبی را بهبود می دهد.

⦁ برای کنترل استرس های فیزیکی و روانی و افزایش دامنه حرکت مفید است
⦁ باعث افزایش تحرک و سوخت و ساز بدن وکاهش خستگی عضلانی می شود
⦁ در ترکیب با دیگر شیوه های درمانی به کار برده شده و در درمان برخی بیماری ها و برطرف سازی بعضی آسیب های بعضا جدی بدنی تاثیر دارد
⦁ افراد مبتلا به مسمومیت تنفسی نیز می توانند از ماساژ روسی بهره مند شوند
⦁ باعث افزایش قابل توجه متابولیسم بدن شده و به جذب مناسب مواد مغذی کمک می کند.

تکنیک های ماساژ روسی

تکنیک های ماساژ روسی ، شامل طیف وسیعی از حرکات منحصر به فرد است که در دیگر شیوه های ماساژ به کار نمی روند. بعضی از حرکات ماساژ روسی ، برداشتی از تمرین های کششی یوگا هستند و حرکات متفاوت دیگر نیز ، بر اساس ضربه های ریتمیک متوالی روی بدن هستند.

تکنیک های اصلی مورد استفاده در طی سه فاز ماساژ روسی شامل کشش ، مالش ، نرمش ، ارتعاش و اصطکاک می شوند. میزان فشار اعمال شده در هر فاز از ماساژ روسی ، به وضعیت  و سطح راحتی بدن فرد بستگی دارد.

زمان انجام ماساژ روسی ، با توجه به دلیل دریافت ماساژ ، واکنش دریافت کننده ماساژ و بسیاری از فاکتورهای دیگر متفاوت خواهد بود و در کل بین، ۱۵ دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. معمولا، ماساژ زمانی متوقف می شود که فرد احساس کند از درد و آسیب ها رها شده است.

رانا اسپا با سالنی مجهز و با ماساژ تراپیست های بسیار حرفه ای ، شما را به سالن ماساژ رانا برای ماساژ روسی دعوت می کند. با ما تماس حاصل فرمایید.