تخفیف ماساژ ( هر 3 ماساژ یک ماساژ رایگان ) ،ماساژ سوئدی ، ماساژ یومیهو ، ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو
گزارش شکایات | ثبت نام در سایت
ورود به سایت

ماساژ تایلندی


فواید ماساژ تایلندی ( Thai massage )

ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، ماساژ شرقی و سنتی یا همان ماساژ تای  از کشور تایلند است ، که ترکیبی از یوگا ، طب فشاری و آیورودا می باشد.

بسیاری از مردم جهان، بر این باورند که فواید ماساژ تایلندی ( Thai massage ) شامل کاهش استرس ، افزایش انرژی ، و بهبود عملکرد ورزشی است.

ماساژ تای  ( Thai massage ) از تکنیک های فشار ملایم و کشش برای استراحت تمام بدن.، استفاده  می کند.

این یک عمل شفا دهنده باستانی است که در هند آغاز شده است. این به حدود ۲۵۰۰ تا ۷۰۰۰۰ سال پیش می رسد.

تکنیک که ماساژ دهندگان تای ماساژ ( Thai massage ) از آن استفاده می کنند بسیار متفاوت از آنچه مردم در غرب انجام می دهند است . بر خلاف تکنیک های ماساژ سوئدی یا شیاتسو، که در آن فرد ببر روی یک تخت قرار می گیرد، مشتری بر روی زمین قرار می گیرد و خودش در ماساژ تایلندی ( Thai massage ) نیز، شرکت می کند.

این مقاله به مزایای ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، و اینکه چگونه به ورزشکاران کمک می کند و البته به برخی از عوارض جانبی، که ممکن است افراد ، تجربه کنند نگاهی می اندازد.

 

 

مزایای ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی دارای بسیاری از مزایا برای سلامت است ، از کاهش استرس گرفته تا از بین بردن تنش عضلانی. ماساژ تایلندی حتی می تواند انرژی را افزایش دهد. در زیر، ما پنج مزیت ماساژ تایلندی در بحث سلامت را مورد بررسی قرار می دهیم.

کاهش استرس

ماساژ تایلندی ( Thai massage ) شامل حرکت و دستکاری بدن برای تسکین تنش فیزیکی و روحی است.
استرس لزوما بد نیست . اغلب استرس می تواند به عنوان یک انگیزه مثبت عمل کند که می تواند مردم را به انجام کار بهتر و به دست آوردن چیزهای بیشتر در زندگی شخصی و حرفه ای وادار کند.
با این حال، استرس بیش از حد می تواند سلامت روانی و جسمی را تحت تاثیر قرار دهدو اثرات منفی روی آنها به جای بگذارد. استرس مزمن یا طولانی مدت می تواند منجر به بیماری های جدی، از جمله افسردگی و بیماری های قلبی عروقی شود.
ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، تکنیک های فشار و کشش مناسب برای آرام کردن بدن است. یک مطالعه در سال  ۲۰۱۵ نشان می دهد که ماساژ تایلندی به طور قابل توجهی سطوح  استرس موجود در بزاق به نام sAA  را کاهش می دهد.
محققان نتیجه گرفتند که ماساژ تایلندی در کاهش استرس در افراد سالم موثرتر از یک استراحت ساده است.

افزایش انرژی

تحقیقات نشان داده است که  می تواند سطح انرژی فیزیکی فرد را افزایش دهد. یک آزمایش تصادفی، اثرات ماساژ تایلندی و سوئدی در افرادی که خستگی داشتند را، مورد بررسی قرار داده است . نتایج نشان داد که،  ماساژ تایلندی  ( Thai massage ) ، باعث افزایش انرژی و تحریک روان فرد می شود، در حالی که ماساژ سوئدی بیشتر به بهبود آرامش و خواب کمک  می کند.

تکنیک ماساژ تایلندی بر اساس مفهوم خطوط انرژی یا سن ( Sen )  استوار است. اکثر ماساژورها بر این باورند که سن ( Sen ) ، یا کانال های مختلف انرژی درون بدن وجود دارد.

سن ( Sen )  به قسمت های مختلف بدن مانند استخوان ها، عضلات، خون و اعصاب مربوط می شود. بعضی از سن ها    ( Sen )  نیز بر ذهن و آگاهی تأثیر می گذارد. اینها کانال های ظریف هستند.

این نظریه نشان می دهد که عضلات تنگ باعث ایجاد انسداد در سنین مختلف می شوند. این انسداد جریان انرژی زندگی ،  را کاهش می دهد و باعث سختی، درد و بیماری می شود. ماساژ تایلندی از تکنیک های مختلفی استفاده می کند که هر دو سن ( Sen )  را باز یا متصل می کنند تا جریان انرژی زندگی را تصحیح کنند.

تسکین سر درد

کورت تایپ  Court-type ، نوع خاصی از ماساژ تایلندی ( Thai massage )  است که شامل فشار دادن به کانال های خاص انرژی است.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۵ نشان داد ماساژ طب سنتی تایلندی یک درمان موثر برای افرادی است که سردردهای مزمن  تنش الود دارند.

تحریک گردش خون

ماساژ تایلندی می تواند هم گردش خون وهم غدد لنفاوی را از طریق کشش های صاف افزایش دهد. این کشش های یوگا مانند ، همراه با افزایش گردش خون ، بافت های بدن را با اکسیژن پر می کند.  که درنتیجه باعث رشد سلولی می شود و سلامت قلب را افزایش دهد.

یکی از مطالعات مزایای ماساژتایلندی پا، در افراد مبتلا به نوروپاتی محیطی، یک عارضه معمول دیابت، را مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند که ماساژ تایلندی  ( Thai massage )  کمک به بهبود تعادل فرد می کند.

آنها بر این باورند که این به این دلیل است که گردش خون را بهبود می بخشد، که به نوبه خود، سیستم تحریک پذیری را تحریک می کند. این سیستم  نقش مهمی در تعادل بدن ، بازی می کند.

بهبود طیف وسیعی از حرکت

ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ،شامل کشش هایی شبیه کشش های یوگا  ، برای کاهش استرس و بهبود گردش خون ، است.  کشش تدریجی و ملایم  می تواند انعطاف پذیری فرد را در طول زمان افزایش دهد و موجب توانایی حرکت بیشتر اعضای بدن شود.

ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، همچنین ممکن است گردش سیال در مفاصل یا مایع سینوویال ، را بهبود بخشد، که این باعث کاهش اصطکاک بین مفاصل ، می گردد. این می تواند تحرک مفاصل و دامنه حرکتی را بهبود بخشد.

ماساژ تایلندی  ( Thai massage ) برای ورزشکاران

 

 

ورزشکارانی که درد عضلانی یا مفصلی را تجربه می کنند ممکن است از ماساژ تایلندی ( Thai massage ) بهره مند شوند.

ورزشکاران مستعد خستگی، درد عضلانی و یا مفصلی و آسیب در تمرینات هستند. به همین دلیل است که بسیاری از ورزشکاران با ماساژورهای ورزشی تخصصی کار می کنند.

ماساژ ورزشی چیست؟

ماساژ ورزشی ، ترکیبی از کشش های کمک کننده و تکنیک های ماساژ مختلف برای درمان آسیب های ورزشی و بهبود حرکات ورزشی ورزشکاران است. تمرین کنندگان اغلب از کشش کمک می گیرند تا یک منطقه خاص از بدن یا یک گروه عضلانی خاص را مورد هدف قرار دهند.

از سوی دیگر ماساژ تایلندی ( Thai massage ) به تدریج  درتمام بدن، گسترش می یابد و اجازه می دهد فرد به آرامش برسد. دامنه پویا که ماساژور ماساژ تایلندی ( Thai massage ) از آن استفاده می کنند، ممکن است دربرگیرنده روشهای کشش بیشتر ماساژ ورزشی باشند.

آرامش همراه با تأثیرات تقویت کننده و تقویت کننده ماساژ سنتی تایلندی ( Thai massage ) به مردم کمک می کند تا از لحاظ ذهنی و جسمی بازسازی شوند.

ماساژ تایلندی همچنین گردش خون را بهبود می بخشد ودر نتیجه، اکسیژن بیشتری را به عضلات و سایر بافت ها می رساند. بدین سبب ممکن است ، باعث جلوگیری از آسیب و بهبود توانایی ورزشکار پس از آموزش شدید شود.

چه موقع ماساژ تایلندی ( Thai massage ) میخواهید؟

پس از ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، فرد ممکن است احساس آرامش کند. با این حال، آنها باید در نظر داشته باشند که عضلاتشان در حین ماساژ ، کار کرده، کشیده شده، و خسته شده اند. بنابراین ، پس از یک ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، فرد باید استراحت کند و مقدار زیادی آب بنوشد..

هیچ دستورالعملی برای اینکه چطور یک فرد باید یک ماساژ تایلندی ( Thai massage ) دریافت کند وجود ندارد. مردم باید سعی کنند این ماساژ را به صورت روزانه انجام دهند که این کار به آنها کمک خواهد کرد تا مدت زمان طولانی پس از ماساژ تایلندی  ( Thai massage ) ، بدنشان ، منعطف باقی بمانند.

مردم باید به صدای بدنشان گوش دهند. اگر کسی در یک ناحیه از بدن خود دچار درد یا ناراحتی طولانی مدتی شود، باید به آن توجه کند زیرا این می تواند یک  نماد از وضعیت سلامت عمومی بدن او را نشان دهد.

اگر کسی بخواهد در یک نقطه خاص از بدن خود تمرکز کند، می توانند با یک ماساژور برای برنامه ریزی جلسات منظم،

، تا زمانی که نتایج راضی کننده باشد کار کند. سپس، آنها می توانند تمرکز خود را بر حفظ نتایج خوب و مثبت این ماساژها بگذارند.

 

چه چیزی از یک ماساژ تایلندی ( Thai massage ) انتظار می رود؟

برای ماساژ تایلندی ( Thai massage ) ، مشتری معمولا بر روی زمین قرار دارد. ماساژ تراپیست حرفه ای ، به آرامی بدن مشتری را از طریق جهات مختلف کار می کند. درمانگر ممکن است از دستها، زانوها، ساق پاها یا پاها ی خود ، برای کمک به ماساژ بدن فرد در موقعیتهای مختلف ، استفاده کند. این ماساژ ها نباید موجب درد یا ناراحتی شود، اما اگر فردی در نقطه ای از بدن خود احساس درد کند باید ماساژتراپیست خود را ، از آن  آگاه کند.

توصیه هایی در مورد ماساژ تایلندی ( Thai massage )

مردم باید در هنگام ماساژ به توصیه های زیر توجه کنند:

سعی کنید تا حدود ۱۰ دقیقه قبل از قرار ملاقات، فرم پزشکی مخصوص بیمار را پر کنید.
پزشک را در مورد هر گونه تاریخچه پزشکی مهم مطلع کنید زیرا ماساژ تایلندی برای برخی از افرادی با شرایط خاص بدنی ، مناسب نیست.
در حین ماساژتایلندی ( Thai massage ) ، لباس های شل و یا ورزشی به تن کنید. سعی کنید از پوشیدن لباس های تنگ جلوگیری کنید زیرا ممکن است باعث ناراحتی و محدودیت حرکت در طول ماساژ شود.

ماساژ تایلندی نیز از حرکات پر انرژی استفاده می کند که از قبیل فشاردادن به نقاط خاصی در بدن برای باز کردن کانال هایی که جریان خون را در سراسر بدن بهبود می بخشند.

عوارض جانبی  ماساژ تایلندی

در حالی که ماساژ تایلندی دارای مزایای زیادی برای سلامتی بدن، می باشد این تکنیک نیز دارای محدودیت برای برخی از افراد بیمار است.

با توجه به تاثیرات آن بر سیستم گردش خون، افراد مبتلا به شرایط زیر باید قبل از اینکه به سالن ماساژ تایلندی بروند، به پزشک خود مراجعه کنند:

فشار خون بالا
دیابت
بیماری قلبی
پوکی استخوان
بیماری های عصبی که بر نخاع تاثیر می گذارند
بیماری عروق کرونر

ماساژورهای آموزش دیده و حرفه ای رانااسپا ، می توانند شدت و فشار را مطابق با بدن مشتریان خود تنظیم کنند. با این حال، یک فرد باید از ماساژ تایلندی ( Thai massage ) در صورتی که موجب آسیب او می شود، اجتناب کند.

حتی با کمترین شدت، ماساژ تایلندی گاهی اوقات باعث آسیب زیادی به بدن می شود.

افرادی که سرطان دارند، باردار هستند و یا از جراحی بهبود یافتند، باید ماساژ تایلندی ( Thai massage ) انجام ندهند. شدت فشار این تکنیک ماساژ ، می تواند منجر به عوارض و یا آسیب های شدیدی شود.

رانا اسپا با سالنی مجهز و با ماساژ تراپیست های بسیار حرفه ای ، شما را به سالن ماساژ رانا برای ماساژ تایلندی یا همان ماساژ تای دعوت می کند. با ما تماس حاصل فرمایید.