تخفیف ماساژ ( هر 3 ماساژ یک ماساژ رایگان ) ،ماساژ سوئدی ، ماساژ یومیهو ، ماساژ تایلندی، ماساژ شیاتسو
گزارش شکایات | ثبت نام در سایت
ورود به سایت

بادکش درمانی


بادکش درمانی

بادکش درمانی یک شیوه باستانی پزشکی جایگزین است که در آن یدرمانگر یک فنجان مخصوص برروی پوست برای چند دقیقه قرار می دهد تا مکش ایجاد کند. مردم آن را برای بسیاری از اهداف، از جمله برای کمک به درد، التهاب، جریان خون، آرامش و و به عنوان یک نوع ماساژ عمیق بافت، استفاده می کنند.

فنجان از یکی ازجنسهای زیر ساخته می شود :

۱-    شیشه
۲-    بامبو
۳-    سفالگری
۴-   سیلیکون

در حال حاضر ممکن است بادکش مدرنبه نظر بیاید ولی این یک درمان جدید نیست .

بادکش درمانی به فرهنگ باستان مصر، چینی و خاورمیانه باز می گردد یکی از قدیمی ترین کتاب های درسی پزشکی جهان، Ebers Papyrus، توضیح می دهد که چگونه مصری های باستانی از تکنیک فتوتراپی استفاده می کردند.

روش های مختلفی از بادکش درمانی یا حجامت، وجود دارد ، از جمله:

خشک
مرطوب

بادکش درمانی خشک

در هر دو روش ، ماساژور شما یک ماده قابل اشتعال مانند الکل، گیاهان یا کاغذ را در یک فنجان قرار داده و آن را به آتش خواهد کشید. همانطور که آتش در حال خاموش شدن است، فنجان را روی پوست شما قرار می دهد.

چون هوای دور فنجان خنک است ، خلا ایجاد می شود. این باعث می شود که پوست شما کشیده شود و باد کند و رگ های خونی شما  فعالتر شود . ماساژور معمولا فنجان را ۴ دقیقه نگاه میدارد.

در نسخه مدرن ، از پمپ لاستیکی به جای آتش برای ایجاد خلاء داخل فنجان استفاده می شود.

بعضی اوقات پزشکان از فنجانهای سیلیکونی استفاده می کنند که می توانند از یک مکان به محلی دیگر بر روی پوست ، برای ماساژ ، حرکت کنند.

بادکش درمانی تر یا مرطوب

بادکش درمانی تر اینگونه است که یک فنجان را به مدت ۳ دقیقه در یک جا نگه می دارد. سپس ماساژور یا همان درمان گر فنجان را بر میدارد و یک تکه کاغذ برای آنش کشیدن استفاده می کند و بریدگی های کمی روی پوست ایجاد می کند. سپس او مکش دوم را انجام میدهد تا مقدار کمی خون از برش ها بیرون بجهد.

در اولین جلسه شما امکان دارد ۳-۵ فنجان برایتان استفاده شود . یا ممکن است فقط یک فنجان را امتحان کنید تا ببیند که بدن شما چگونه به بادکش درمانی پاسخ می دهد .

انجمن بادکش درمانیبریتانیا می گوید که قرار دادن بیش از ۵-۷ فنجان بر روی پوست صحیح نیست.

بعد از آن، ممکن است پماد و باند آنتی بیوتیکی برای جلوگیری از عفونت استفاده شود . پوست شما باید در عرض ۱۰ روز دوباره به حالت طبیعی خود باز گشته باشد.

طرفداران بادکش درمانب معتقدند که نوع مرطوب ( تر ) این درمان ، مواد و مکمل های مضر بدن را از بین می برد و تسکین دهنده است.

بعضی از افراد همچنین بادکش درمانی “سوزن سوزن” را انجام می دهند که در آن درمانگر اول ، سوزن های طب سوزنی را وارد می کند و پس از آن ، فنجان را بر روی آنها قرار می دهد.

نتایج تحقیقات درباره بادکش درمانی

در مورد بادکش درمانی تحقیقات زیادی صورت نگرفته است. یک گزارش در سال ۲۰۱۵ در ژورنال درمان های مکمل و سنتی  منتشر شده است که می گوید بادکش درمانی به درمان آکنه و جوش ، تبخال و کاهش درد کمک می کند.

این گزارش شبیه به گزارش سال ۲۰۱۲ هست که در plos منتشر شده بود.

استرالیایی ها و چینی ها ۱۳۵ مقاله در مورد بادکش درمانی ارائه دادند.

آنها معتقدند  که بادکش درمانی همزمان با موقعی که مردم در حال امتحان درمانهای دیگر مانند طب سوزنی و یا استفاده از داروهای شیمیایی هستند، تاثیرات خوبی بر جای می گذارد. بدرمان بیماری هایی همچون :

  • آکنه

  • تبخال

  • فلج صورت

  • گردن درد

اما این محققان اظهار داشتند بسیاری از مطالعات مورد بررسی آنها ممکن است انحراف داشته باششد و هنوز هم به مطالعات بیبشتری نیازاست.

انجمن بادکش درمانب بریتانیا می گوید که بادکش درمانی را برای درمان:

۱–  اختلالات خون مانند آنمی و هموفیلی
۲-   بیماری های روماتیسمی مانند آرتریت ( التهاب مفصلی )و فیبرومیالژیا
۳-   باروری و اختلالات زنان

۴- مشکلات پوستی مانند اگزما و آکنه
۵ – فشار خون بالا
۶-  میگرن
۷-  اضطراب و افسردگی
۸-  تراکم برونشینی ناشی از آلرژی و آسم است
۹-   رگهای واریسی

اثرات جانبی

بادکش درمانی تا زمانی که شما به یک متخصص حرفه ای آموزش دیده مراجعه کنید، کاملا امن است.

اما شما می توانید این عوارض جانبی را در منطقه ای که فنجان با پوست شما در تماس بوده ، داشته باشید:

۱–    ناراحتی خفیف
۲-    سوزش
۳-     کبودی
۴-     عفونت پوست

قبل از شروع این درمان یا هر نوع درمان جایگزین یا مکمل، با پزشک خود صحبت کنید. و قبل از اینکه آن را امتحان کنید، با متخصص درمان کننده خود صحبت کنید .

فیلم بادکش درمانی

رانا اسپا با سالنی مجهز و با ماساژ تراپیست های بسیار حرفه ای ، شما را به سالن ماساژ رانا برای بادکش درمانی دعوت می کند. با ما تماس بگیرید.